خانه روی خط خبر داخلی تبعیضی در صدور مجوز برای صندوق سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد
تبعیضی در صدور مجوز برای صندوق سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد

تبعیضی در صدور مجوز برای صندوق سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد


رئیس مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس و اوراق بهادار مطرح کرد

تبعیضی در صدور مجوز برای صندوق سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد

۲۶ شهریورماه

مجوز صندوق سرمایه‌گذاری به کسی داده می‌شود که عملکرد خوبی در صندوق‌های قبلی خود داشته باشد. تلاش بر این است در بحث مربوط به مجوزها تبعیضی صورت نگیرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، علی‌اکبر ایرانشاهی رئیس مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه هنوز به آن مرحله نرسیده‌ایم که بحث مجوز دادن به صندوق‌ها را برون‌سپاری کنیم، بیان کرد: در بحث مربوط به صندوق سرمایه‌گذاری، اعتمادسازی به‌منظور جذب منابع از عموم، رعایت حقوق سرمایه‌گذاران و همچنین رعایت صرفه و صلاح آنها باید مورد توجه قرار گیرد و برای آنها نیز الزاماتی وجود داشته باشد.
وی با تأکید بر اینکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری باید از نظر زیرساخت (سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و نیروی انسانی) توسعه پیدا کنند، افزود: سبدگردان و یا صندوق سرمایه‌گذاری به‌مثابه بانکی است که در حال جذب اعتماد عمومی، به‌منظور دریافت منابع و سرمایه‌گذاری است.
به گفته ایرانشاهی، بر اساس دستورالعمل تأسیس و فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مجوز صندوق سرمایه‌گذاری به کسی داده می‌شود که عملکرد خوبی در صندوق‌های قبلی خود داشته باشد. تلاش بر این است در بحث مربوط به مجوزها تبعیضی صورت نگیرد.
رئیس مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به اینکه چرا برخی پرونده‌ها هنوز تعیین تکلیف نشده است، بیان کرد: دلیل توقف برخی پرونده‌ها به مجموعه عملکرد آن شرکت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قبلی برمی‌گردد.
ایرانشاهی ادامه داد: مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری این سازمان تلاش کرده با متقاضیانی که درخواست مجوز صندوق سرمایه‌گذاری داشتند، جلسه گذاشته و عدم صدور مجوز آنها را با دلایل مشخص توضیح دهد. ایشان اضافه کرد: تلاش ما این است که نگاه جانبدارانه به موضوع صدور مجوز نداشته باشیم و این موضوع به‌طور حتم در اولویت برنامه‌های این مرکز قرار گرفته است.
ایرانشاهی در پایان بیان کرد: اقدامات جدی در بحث‌های مربوط به نظارت بر عملکرد ارکان صندوق، مدیریت تعارض منافع و همچنین بحث مربوط به حوزه احقاق حقوق سرمایه‌گذاران و رعایت صرفه و صلاح آنها در اولویت کارهای این مرکز قرار گرفته و جزو رسالت‌هایی است که باید اجرا شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *