خانه اخبار ویژه رشد صنایع بورسی ، نشانه حرکت صحیح اقتصادی
0

رشد صنایع بورسی ، نشانه حرکت صحیح اقتصادی


۱۸ آذر

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه علائم و برآوردها نشان می‌دهد که امسال رشد اقتصاد منهای نفت کشور مثبت باشد، اظهار داشت: طی ۹ ماه گذشته و به‌رغم تشدید تحریم‌ها و فشارها، بودجه‌های جاری به‌موقع پرداخت‌شده و ۳۴ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی نیز تاکنون پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه ۱۷ آذرماه سال جاری هنگام تقدیم لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کشور به مجلس شورای اسلامی، در جمع نمایندگان با بیان اینکه بودجه سال آتی، بودجه استقامت و مقابله با تحریم خواهد بود، گفت: دشمنان در طرح شکست اقتصاد ایران اسلامی ناکام مانده‌اند و دولت طبق خواست مردم و مجلس در اقتصاد کلان گام‌های زیادی برداشته و کشور در مسیر توسعه و رونق است.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه سال گذشته و هنگام تقدیم لایحه بودجه سال ۹۸ در سخت‌ترین شرایط تحریم بودیم، خاطرنشان کرد: در محضر شما وعده دادیم که دولت همه توان و امکان خود را بکار خواهد گرفت و در کنار استواری ملت بزرگ ایران و ارکان دیگر نظام از جمله مجلس شورای اسلامی، خواهد توانست بودجه را محقق سازد و تا امروز چنین بوده است.
رئیس‌جمهور ادامه داد: ۹ ماه از سال ۹۸ گذشته است و طی این ۹ ماه، بودجه‌های جاری به‌موقع پرداخت شده و تاکنون ۳۴ هزار میلیارد تومان از بودجه عمرانی نیز پرداخت شده است و طرح‌های مهم و اساسی که مدنظر دولت بوده، یا افتتاح شده و یا تا پایان سال افتتاح خواهد شد.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: دولت توانسته‌ طی ۹ ماهه گذشته در اقتصاد کلان گام‌های فراوانی بردارد، علیرغم اینکه شرایط بودجه‌ای و اقتصاد ما در سال گذشته تا اسفند، شرایط بسیار نامساعدی بود. از اسفند سال گذشته تقریباً اقتصاد ما راه درست خود را آغاز کرد و در اردیبهشت امسال آثار آن را در شاخص‌های کلان اقتصادی مشاهده کردیم و همان‌گونه که شما مطلع هستید تورم ۵۲ درصد نقطه‌به‌نقطه به ۲۷ درصد و رشد اقتصادی که سال گذشته منفی بود، امروز علائم این‌چنین به ما می‌گوید و برآوردها این است که اقتصاد منهای نفت ما امسال مثبت باشد و امیدوارم امسال به این هدف دست پیدا کنیم و پیش‌بینی‌های ما در سال آینده آن است که با کمک یکدیگر این راه را ادامه دهیم.
روحانی ادامه داد: اینکه می‌بینیم در بخش صنعت و صنایع بورسی در ماه‌های گذشته رشد ۷/۳در تولید و ۵/ ۱۴در ارزش و فروش داشته، ‌معنایش این است که مسیر صحیحی در اقتصاد کشور آغاز شده است؛ در تمام بخش‌هایی که در نطق سال گذشته در محضر شما قول دادم دولت تلاش خواهد کرد شرایط نسبتاً مناسب با شرایط فشار و تحریم را داشته باشد، به همان صورت که امروز ملاحظه می‌کنیم.
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه اقتصاد ما در بخش‌های مختلف رشد و حرکت داشته است، تصریح کرد: حرکت ما در زمینه‌های مختلف کشاورزی، آب، انرژی، راه و ارتباط و گازکشی به روستاها مثبت بوده و در زمینه کمبود در زمینه ساخت مسکن نیز با طرحی که وزارت راه و شهرسازی تدوین کرده و با آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۸۰ هزار واحد طی یکی دو هفته گذشته، کمبود جبران خواهد شد و ان‌شاءالله ۴۰۰ هزار واحدی را که قول داده تا آخر دولت اجرایی و عملیاتی خواهد کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *