خانه رویدادهای خبری داخلی سرمایه‌گذاری پیش‌نیاز اصلی تولید است
سرمایه‌گذاری پیش‌نیاز اصلی تولید است
0

سرمایه‌گذاری پیش‌نیاز اصلی تولید است


رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با نگاهی راهبردی به پیام نوروزی مقام معظم رهبری اعلام کرد

سرمایه‌گذاری پیش‌نیاز اصلی تولید است

۱ فروردین

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به ظرفیت‌های بازار سرمایه، از برنامه‌های در دست اقدام این سازمان به‌منظور تحقق شعار سال سخن گفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس اوراق بهادار تهران، شعار سال ۱۴۰۰ با درایت و نکته‌سنجی مقام معظم رهبری در سه محور تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی طراحی و اعلام شده است. سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در هر سه حوزه خود را از مخاطبان جدی این رهنمود داهیانه می‌داند. دو کلیدواژه «تولید» و «سرمایه» در کنار هم رکن رکین توسعه ملی را شکل می‌دهند و هرگونه تسهیل‌گری در امر تولید به حرکت شتابان کشور به سمت اهداف راهبردی منتهی خواهد شد.
بازار سرمایه با پتانسیل ذاتی خود در حوزه مبادلات مالی، ساماندهی بازارهای موازی و ایجاد تعادل در نظام اقتصادی، مأموریت حمایت از تولید را دنبال می‌کند و با هدایت منطقی نقدینگی به بنگاه‌های مولد، با وجود تمامی محدودیت‌های داخلی و تحریم‌های بین‌المللی از توقف چرخ‌های تولید پیشگیری می‌کند. تولید بدون اهرم‌های مطمئن «پشتیبانی‌ها» معمولاً به‌کندی صورت می‌گیرد و بازار سرمایه با تزریق مداوم نقدینگی و طراحی نهادهای پشتیبان نظیر شرکت‌های تأمین سرمایه و برنامه‌ریزی برای جلوگیری از هدررفت منابع در بخش‌های غیرمولد، می‌کوشد تا بستری آرام و مطمئن برای فعالان عرصه تولید، فراهم کند.
پشتیبانی از شرکت‌های دانش بنیان در کنار تقویت بازار سنتی ازجمله تکالیفی است که شعار سال بر آن دلالت دارد و هرگونه حرکتی که مسیر تولیدگر و مصرف‌کننده را کوتاه‌تر کند، در گرو پشتیبانی قدرتمند دستگاه‌های مرتبط است که در سال جاری باید همپوشانی بیشتری داشته باشند. برداشتن موانع موجود در مسیر توسعه ازجمله تکالیف ذاتی سازمان‌ها به شمار می‌رود و در همین راستا سازمان بورس نیز تسریع و ساده‌سازی فرایند صدور مجوزها را در رأس سیاست‌های خود قرار خواهد داد.
تشویق سرمایه‌گذاران و ترغیب آنان به حضور گسترده‌تر در بازار سرمایه، تنها با رفع مقررات تشریفاتی و موانع دست و پاگیر اداری امکان‌پذیر است. بازار سرمایه به‌عنوان یک از مهم‌ترین مخاطبان جدی پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی با راهبرد شناسایی موانع، ارائه راهکار و اقدام عملیاتی برای رفع آن، به میدان خواهد آمد.
تحقق شعار سال با رعایت اصول تقویت نظارت حرفه‌ای، مداومت در بهبود اعتماد عمومی و تلاش برای دستیابی به هدف «توسعه اقتصادی» با تکیه بر نیروی همه ذینفعان بازار سرمایه، اعم از سهام‌داران، سرمایه‌گذاران، نهادهای مالی، ناشران، صاحب‌نظران و فعالان رسانه‌ای، ارکان بازار و سازمان بورس، در دسترس خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *