خانه روی خط خبر داخلی هدف‌گذاری بورس انرژی برای افزایش شفافیت معاملات حامل‌های انرژی
هدف‌گذاری بورس انرژی برای افزایش شفافیت معاملات حامل‌های انرژی
0

هدف‌گذاری بورس انرژی برای افزایش شفافیت معاملات حامل‌های انرژی


۷ فروردین‌ماه

برای سال ۱۴۰۲، چندین برنامه راهبردی تدوین شده که ازجمله آن می‌توان به راه‌اندازی بازار ساعتی برای معاملات برق، آغاز معاملات اختیار معامله، توسعه معاملات بازار فیزیکی بورس انرژی و همچنین قراردادهای آتی نفت خام و میعانات گازی اشاره کرد.
علی نقوی مدیرعامل بورس انرژی ایران در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، ضمن تبریک سال نو به جامعه سهامداران، به تشریح برنامه‌های بورس انرژی برای سال جدید پرداخت و گفت: برای سال ۱۴۰۲، در بورس انرژی ایران چندین برنامه راهبردی تدوین شده که ازجمله آن می‌توان به راه‌اندازی بازار ساعتی برای معاملات برق، آغاز معاملات اختیار معامله، توسعه معاملات بازار فیزیکی بورس انرژی و همچنین قراردادهای آتی نفت خام و میعانات گازی اشاره کرد.
وی اضافه کرد: در تلاش هستیم تا با طراحی ابزارهای متنوع، فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری را پیش روی سرمایه‌گذاران قرار دهیم تا با شفاف شدن معاملات حامل‌های انرژی، امکان پیش‌بینی‌پذیری و شفافیت در بخش انرژی کشور را ارتقا دهیم. علی نقوی بیان کرد: در سالی که گذشت، بورس انرژی ایران شاهد معاملات انواع فرآورده‌های هیدروکربوری و برق و سایر ابزارهای مالی قابل معامله در بورس به ارزش بیش از ۱۴۰ هزار میلیارد تومان بود. همچنین ایشان خاطرنشان کردند: این افتخار نصیب ما شد که ۳ میلیارد دلار از صادرات فراورده‌های نفتی از مسیر بورس انرژی ایران رقم بخورد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *