خانه روی خط خبر داخلی مصوبه جدید در مورد مجامع چه تفاوتی با مصوبات قبل دارد
مصوبه جدید در مورد مجامع چه تفاوتی با مصوبات قبل دارد

مصوبه جدید در مورد مجامع چه تفاوتی با مصوبات قبل دارد


مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار تشریح کرد

مصوبه جدید در مورد مجامع چه تفاوتی با مصوبات قبل دارد

۵تیرماه

مصوبه اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار در رابطه با الزام شرکت‌ها به تهیه ویدئو و آرشیو آن از مجامع، دو تفاوت عمده با مصوبات قبلی دارد.
ولی‌اله جعفری مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)؛ اظهار کرد: در سال ۱۳۹۶ مصوبه‌ای مبنی بر تصویربرداری از مجامع مصوب شد و سازمان بورس و اوراق بهادار طی مصوبه‌ای که چندی پیش ابلاغ شد، الزاماتی را به این مهم اضافه کرد؛ مطابق مصوبه سال ۱۳۹۶ ناشران ملزم به تهیه فیلم از مجامع و ارسال آن به سازمان بورس و اوراق بهادار هستند.
جعفری بیان کرد: مصوبه اخیر دو تفاوت مهم با مصوبه سال ۱۳۹۶ دارد؛ درگذشته تنها شرکت‌های پذیرش‌شده ملزم به تصویربرداری از مجامع بودند اما اکنون تمامی ناشران (ازجمله ناشران بازار پایه) ملزم به اجرای این مصوبه هستند.
وی با اشاره به دومین تفاوت مصوبه اخیر سازمان بورس در مقایسه با مصوبه پیشین؛ تشریح کرد: ناشران ملزم به تهیه و ارسال یک نسخه از ویدیو ضبط‌شده به سازمان بورس و اوراق بهادار هستند و علاوه بر این موضوع، ویدئوها باید تا ۱۰ سال آرشیو شود و در صورت نیاز و استعلام این سازمان، ناشران ملزم به ارسال مجدد ویدئو خواهند بود.
جعفری ضمن تشریح کارکرد و نیاز این مصوبه، مطرح کرد: بعضاً در مجامع اختلاف و سوءبرداشتی به‌وجود می‌آید که در چنین شرایطی نیاز به وجود سند و ادله‌ای برای بررسی است؛ به‌عبارت‌دیگر اگر در مجامع اختلافی به‌وجود بیاید با بررسی فیلم ضبط‌شده می‌توان به موضوع اختلاف، رسیدگی کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *