خانه آرشیو انتشار شماره ۱۸۱ «ماهنامه بورس»
انتشار شماره ۱۸۱ «ماهنامه بورس»
0

انتشار شماره ۱۸۱ «ماهنامه بورس»


«سهام عدالت»، عنوان شماره جدید «ماهنامه بورس»

«ماهنامه بورس»، ویژه مردادماه سال ۱۳۹۹ با موضوع «سهام عدالت در بورس» و با هدف پاسخ به مهم‌ترین ابهامات سهامداران سهام عدالت در بورس منتشر شد.

دکتر مهران محمدی، سردبیر این نشریه، ضمن اعلام این خبر افزود: در شماره ۱۸۱ ماهنامه بورس، طی گفتگویی اختصاصی با حسین فهیمی سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت به مهم‌ترین ابهامات سرمایه‌گذاران سهام عدالت پاسخ داده شده است. در سرمقاله نیز با عنوان «تلاش نمایندگان مجلس برای جاماندگان سهام عدالت»، به تلاش‌هایی که در حوزه سهام عدالت صورت گرفته، پرداخته شده است.

وی افزود: در این شماره از ماهنامه همچنین بخشی ویژه با هدف بزرگداشت مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین تسخیری و مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسویان، دو عضو کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار در نظر گرفته شده است که در آن علاوه بر انتشار پیام‌های تسلیت مقام معظم رهبری و مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران و همچنین پوشش کامل خبری مراسم و آیین‌های بزرگداشت به مناسبت درگذشت ایشان، سعی شده است تا در قالب گفتگو با مدیران ارشد بازار سرمایه و دیگر اعضای کمیته فقهی سازمان بورس، بخشی از دستاوردها، خدمات و زحمات ارزشمند این دوعالم گران‌قدر انعکاس یابد.

محمدی خاطرنشان کرد: در بخش مقالات علمی و پژوهشی نیز مقالاتی با موضوعاتی متنوع همچون «مدیریت کوکائینی» به قلم مهسا رحمانی و «شرایط نامتعارف در بازارهای سرمایه؛ تجربه جهانی و رویکردهای فراروی آن» به قلم کامران سلمانی قرائی و «قوانین حوزه دست‌کاری در بورس‌های دنیا» به قلم سولماز باطبی، کارشناسان بورس اوراق بهادار تهران، منتشر شده است.

به گفته وی مخاطبان علاوه بر مطالعه بخش‌های دیگری از «تاریخچه بورس»، «آشنایی با سرمایه‌گذاری در سهام» و «نوبل مالی» می‌توانند ازاین‌پس در بخش جدیدی که با عنوان «گذری بر مرزهای علم مالی» و به قلم مسلم پیمانی، عضو هیئت‌علمی گروه مالی و بانکداری دانشگاه علامه طباطبائی به رشته تحریر درآمده است، بر تازه‌ترین مقالات منتشر شده در مجلات معتبر مالی بین‌المللی مروری داشته باشند.

وی در خصوص گزارش‌های آماری مربوط به عملکرد بورس اوراق بهادار تهران نیز گفت: در بخش «خلاصه عملکرد بورس»، مطالب مربوطه همچون «آمار معاملات بورس تهران در مردادماه ۹۹» تهیه‌شده توسط کارشناسان واحد بازار بورس اوراق بهادار تهران، «عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در مردادماه ۹۹» تهیه‌شده توسط شرکت «مشاوره و پردازش اطلاعات مالی پارت» و «چشم‌انداز سود ناشران بورسی»، تهیه‌شده توسط شرکت «پردازش اطلاعات مالی مبنا» و شرکت «مشاور سرمایه‌گذاری پرتو آفتاب کیان» قابل‌مشاهده است.

گفتنی است، «ماهنامه بورس» با بیش از ۲۲ سال سابقه انتشار به‌عنوان نخستین رسانه تخصصی بازار سرمایه کشور، با صاحب‌امتیازی «بورس اوراق بهادار تهران» به‌طور ویژه به بازتاب تازه‌ترین اخبار، رویدادها و فعالیت‌های بورس تهران در عرصه‌های داخلی و جهانی می‌پردازد.

 مخاطبان محترم می‌توانند برای ارائه هرگونه اظهارنظر با تحریریه «ماهنامه بورس» با شماره تلفن ۲۶۷۴۱۱۵۱ داخلی ۵۴۶ و ۵۴۷ یا آدرس ایمیل mahnamehbourse@gmail.com ارتباط داشته باشند.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *