خانه اخبار ویژه تقویت ارزش پول ملی و رشد اقتصادی؛ مهم‌ترین اهداف دولت
تقویت ارزش پول ملی و رشد اقتصادی؛ مهم‌ترین اهداف دولت

تقویت ارزش پول ملی و رشد اقتصادی؛ مهم‌ترین اهداف دولت


رئیس‌جمهور تصریح کرد
تقویت ارزش پول ملی و رشد اقتصادی؛ مهم‌ترین اهداف دولت

۱۸ آبان

رئیس‌جمهور با اشاره به برنامه‌های اقتصادی دولت تأکید کرد: در شرایط رو به بهبود اقتصادی، دولت با اتخاذ سیاست‌های متناسب مالی و کنترل و هدایت نقدینگی به سمت تولید و توسعه سرمایه‌گذاری، تقویت ارزش پول ملی و کمک به تولید ملی و رشد اقتصادی کشور را با قوت دنبال می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، حجت‌الاسلام حسن روحانی در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اظهار داشت: اینک فرصتی برای دولت آینده آمریکا پیش آمده است که اشتباهات گذشته را جبران کند و با احترام به قواعد جهانی، به مسیر پایبندی به تعهدات بین‌المللی بازگردد.
رئیس‌جمهور با اشاره به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: سیاست پرآسیب و نادرست دولت آمریکا در سه سال اخیر، نه ‌تنها توسط مردم سراسر جهان تقبیح شد، بلکه در انتخابات اخیر از سوی مردم این کشور نیز با مخالفت روبرو شد.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران، همواره به تعهدات خود در صورت رعایت مسئولانه از سوی همه اطراف تعهد، پایبند بوده و تعامل سازنده با جهان را راهبرد خود می‌داند.
روحانی با تأکید بر پیروزی مقاومت ملت ایران در جنگ اقتصادی تحمیل‌‍‌‌شده توسط دولت آمریکا، اظهار داشت: مردم ایران با مقاومت قهرمانانه خود در برابر جنگ تحمیلی اقتصادی، اثبات کردند که سیاست فشار حداکثری آمریکا محکوم به شکست است.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: اینک زمان آن است که در سایه همکاری و هم‌افزایی ایران و همسایگان، شاهد ارتقای امنیت و توسعه در منطقه باشیم و مسیر ثبات و رشد اقتصادی کشور، با قوت و سرعت هر چه بیشتر، پیموده شود. وی همچنین در این جلسه وزیر اقتصاد را مکلف کرد در راستای ارتقای انضباط مالی و بودجه‌ای، فروش سهام و دارایی‌های مازاد دولتی و انتشار اوراق بدهی دولت را طبق برنامه مصوب ادامه دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *