خانه روی خط خبر داخلی سه برنامه اصلی دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در سال ۱۴۰۲
سه برنامه اصلی دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در سال ۱۴۰۲
0

سه برنامه اصلی دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در سال ۱۴۰۲


سه برنامه اصلی دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در سال ۱۴۰۲

۳ فروردین‌ماه

ارتقاء نقش نظارتی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار بر روی اعضا، توسعه سامانه کاریابی در بازار سرمایه و تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت کارگزاری، مهم‌ترین اهدافی هستند که امسال، علاوه بر امور جاری کانون به آنها خواهیم پرداخت.
محمدرضا دهقانی احمدآباد، دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) ضمن تبریک سال نو به جامعه سهامداران، بیان کرد: همچون سایر ارکان بازار سرمایه که به دنبال عمق بخشیدن به این بازار هستند، کانون کارگزاران نیز این نقش را ایفا خواهد کرد.
وی در تشریح برنامه‌های کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در سال ۱۴۰۲ گفت: برنامه‌های کانون برای سال جاری در ۳ بخش خلاصه می‌شود؛
۱- ارتقاء نقش نظارتی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار بر روی اعضای خود؛ در این راستا مجموعه برنامه‌هایی در دست اجرا داریم که از مهمترین این برنامه‌ها می‌توان به بحث رتبه‌بندی شرکت‌های کارگزاری اشاره کرد. امیدواریم با کسب موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار، امسال اولین رتبه‌بندی را در فرمت جدید برای کارگزاری‌ها داشته باشیم تا هم به ارتقای صنعت کارگزاری در کشور و هم به تقویت نقش نظارتی کانون کارگزاران کمک شود.
۲- توسعه سامانه کاریابی در بازار سرمایه؛ امیدواریم با توسعه این سامانه، کاریابی در بازار سرمایه تسهیل شده و کلیه نهادهای مالی بتوانند دسترسی سریع‌تری به رزومه متقاضیان اشتغال در نهادهای مالی وابسته به بازار سرمایه داشته باشند. همچنین از طریق این سامانه، می‌توان با معرفی صنعت مالی کشور به دانشجویان و دانشگاهیان، پلی برای ورود و جذب افراد مستعد و متخصص و مدیریت نیروی انسانی در این بازار باشیم.
۳- تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت؛ که این برنامه از سال گذشته آغاز شد. هدف این است که پژوهش‌های دانشگاهی مسأله‌محور شوند تا هم معضلی از بازار سرمایه برطرف کند و هم ارتباط آموزشی بهتری را با جامعه دانشگاهی داشته باشیم. علاوه بر این برنامه‌ها، امور جاری کانون هم انجام خواهد شد.
دهقانی در خاتمه تصریح کرد: امیدوارم امسال، اتفاقات خوبی برای تمامی مردم ایران علی‌الخصوص فعالان بازار سرمایه، رقم بخورد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *