خانه اخبار ویژه سوپر مارکت مالی ، دروازه ورود به بازارهای مالی
سوپر مارکت مالی ، دروازه ورود به بازارهای مالی
0

سوپر مارکت مالی ، دروازه ورود به بازارهای مالی


۲۷ آذر

سوپر مارکت مالی ابزاری برای تسهیل شرایط ورود افراد به بازارهای مالی و رفع دغدغه‌های آن‌ها در این مسیر پر پیچ‌ و خم است و با توجه به رایج بودن موضوع سرمایه‌گذاری مبتنی بر هدف در کشورهای توسعه‌ یافته، سرمایه‌گذاران می‌توانند با بهره‌گیری از این پیشخوان بدون دغدغه وارد حوزه سرمایه‌گذاری از جمله بورس شوند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، نائب رئیس هیئت مدیره بورس اوراق بهادار تهران در مراسم افتتاح اولین سوپر مارکت مالی ایران در اصفهان با اشاره به حضور مستقیم افراد متخصص برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه گفت: تصمیم‌سازی در فضای سرمایه‌گذاری در بورس، مسئله‌ای است که ارتباط مستقیمی با دانش افراد دارد و با توجه به سطوح مختلف آشنایی با سرمایه‌گذاری، هر یک از این سطوح بر اساس اقتضائات خود، یک نوع عملکرد پیش‌رو دارند. وی افزود: برخی از علاقه‌مندان زمانی که تصمیم به سرمایه‌گذاری می‌گیرند با پرسش‌های متعددی روبرو می‌شوند و سؤالاتی مانند اینکه «ما نمی‌دانیم از کجا و چگونه اقدام به سرمایه‌گذاری کنیم» یا «به دنبال این هستیم که از تمامی فرصت‌های سرمایه‌گذاری از جمله سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه، بازارهای مالی و اقتصادی، بازار ارز، طلا و سکه یا فرصت‌های سرمایه‌گذاری روی ابزارهای نوین مالی یا مبتنی بر کالا به‌صورت یکجا بهره‌مند شویم» مطرح می‌کنند. به گفته خواجه نصیری، این گروه از افراد نیازمند پیشخوانی هستند تا با مراجعه به آن، مسیرهای مختلف سرمایه‌گذاری خود را پس از اخذ تصمیم برای سرمایه‌گذاری دنبال کنند.
نائب رئیس هیئت مدیره بورس اوراق بهادار تهران با بیان اینکه ایده سوپر مارکت مالی به‌عنوان یک‌ترند جهانی درحرکت است گفت: ارائه خدمات در سوپرمارکت مالی، در واقع ارائه خدمات مالی اعتباری با پشتوانه بازار سرمایه است؛ به‌این‌ترتیب که این پیشخوان می‌تواند اقدامی در جهت رفع نیاز افراد علاقه‌مند به حضور در بازار سرمایه باشد که از دانش مالی کمتری برخوردارند. به گفته خواجه نصیری، سوپرمارکت‌های مالی در کشورهای توسعه‌یافته ارائه‌دهنده مجموعه‌ای از خدمات مالی و سرمایه‌گذاری هستند که افراد مختلف می‌توانند به‌صورت آنلاین یا آفلاین از این خدمات بهره بگیرند.
نائب رئیس هیئت مدیره بورس اوراق بهادار تهران، نکته ممتاز سوپرمارکت مالی را ارائه یکجای کلیه خدمات مالی برشمرد و گفت: در این پیشخوان افراد به‌جای آنکه برای دریافت این خدمات به‌صورت منفک از چندین و چند شرکت اقدام کنند می‌توانند با صرفه‌جویی در وقت و کاهش بروکراسی اداری از تنوع خدمات مالی و همچنین تخفیفات مطلوب بهره‌مند شوند. به اعتقاد خواجه نصیری، هدف اصلی از تشکیل سوپرمارکت مالی ارائه سبدی کامل از محصولات و خدمات سرمایه‌گذاری به مشتریان است تا افراد به‌صورت حرفه‌ای، مشکلات مالی خود را برطرف و برنامه مالی خود را برای آینده‌ای امن تنظیم کنند.
نائب رئیس هیئت مدیره بورس اوراق بهادار تهران با اشاره به رایج بودن موضوع سرمایه‌گذاری مبتنی بر هدف در کشورهای توسعه‌یافته گفت: در این روش سرمایه‌گذاران بر مبنای اهداف تعریف‌شده خود وارد حوزه سرمایه‌گذاری می‌شوند و این مهم مستلزم آن است که بتوانیم یکجا از همه ابزارهای سرمایه‌گذاری بهره‌مند باشیم.
وی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات بازار سرمایه به‌صورت مدیریت دارایی اختصاصی یا در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مشاوره مالی و سرمایه‌گذاری و مدیریت ریسک و تأمین مالی برای اشخاص حقوقی و خدمات کارگزاری و همچنین مشاوره و صدور انواع بیمه‌نامه و خدمات مالی عمومی و مشاوره به‌صورت مشاوره مالیاتی و حقوقی و آموزش از دیگر خدمات سوپرمارکت‌های مالی است.
خاطرنشان می‌شود، اولین سوپر مارکت مالی روز گذشته با حضور شهردار اصفهان، نائب رئیس هیئت مدیره بورس اوراق بهادار تهران و جمعی از مسئولان استانی در شهر اصفهان افتتاح شد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *