معرفی کتاب

معرفی کتاب


 

فیلترنویسی در بازار سرمایه

این کتاب با تأکید بر این که هر سرمایه‌گذار باید بتواند سهامی که شرایط مناسبی به لحاظ معاملاتی دارد را انتخاب و معامله کند و اینکه سهام موجود در بازار صرفاً بر اساس تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی انتخاب نمی‌شوند، یکی از ابزارهایی که به‌وسیله آن می‌توان در این بازار دست به انتخاب زد، یعنی فیلتر نویسی در بورس را معرفی می‌کند.
در معرفی این کتاب آمده است: گاهی اوقات برای بررسی بازار نیاز است که ارزش صف‌های فروش را به دست آورید تا ببینید بازار در کدام نماد فروشنده است و چه حجمی از بازار در صف فروش قرار دارند تا به‌وسیله آن قادر به رصد کلی بازار باشید. برای این کار ابتدا باید نمادهایی که دارای صف فروش هستند را شناسایی کنید و در مرحله بدی با جمع‌کردن ارزش صف‌های فروش در همه نمادها ارزش کلی صف‌های فروش را به دست آورید. پس در مرحله اول نیاز است که فیلتر کاربردی صف فروش را بدانید و چون در خصوص فیلتر نویسی کاربردی در بورس تابه‌حال کتابی کامل منتشر نشده است، در این کتاب سعی شده است دانش کافی در این خصوص به علاقه‌مندان ارائه شود.
در فصل اول این کتاب، مقدمات فیلتر نویسی، فصل دوم فیلدها و عملگرها، فصل سوم، ساخت قالب شخصی، فصل چهارم توابع و فصل پنجم، کدهای کاربردی و چگونگی تشخیص به‌صورت کلاسیک، آموزش داده شده است.

 

نویسندگان:
محمود نجفی نژاد، سیده محدثه موسوی
نوبت چاپ: اول، بهار ۱۳۹۹
تعداد صفحات: ۱۱۲
قیمت: ۲۵۰,۰۰۰ ریال
ناشر: چالش

 

 

پزشک مالی
راه‌کارهایی برای حل تنگناهای مادی و بهبود سلامت امور مالی

کتاب «پزشک مالی؛ راهکارهایی برای حل تنگناهای مادی و بهبود سلامت امور مالی»، با هدف کمک کردن به کسانی که از نارسایی‌های مالی شخصی و خانوادگی رنج می‌برند به ارائه راهکارهایی می‌پردازد و تلاش می‌کند این افراد بتوانند مسائل خود را شناسایی و برطرف کنند.
طبق نظر نویسنده، «مردم برای لذت بردن از سلامت مالی در زندگی، باید نحوه مدیریت پول خود را بیاموزند و آن را در واقعیت به‌کارگیرند. آنان باید آموزه‌ها را داروی پیشگیری‌کننده برای ساختن و تقویت عضلات مالی خود بدانند و به کمک آن‌ها، قوای مالی خود را افزایش دهند. درست همان‌طور که باید ورزش کنند و تغذیه مناسب داشته باشند تا اندام و مغزشان را تقویت کرده و مانع بروز بیماری شوند. باید یاد بگیرند که چگونه امور مالی خود را بهبود ببخشند و برای حفظ این سلامت مالی بکوشند. در این کتاب ۲۰ دلیل عمده مشکلات مالی مورد بررسی قرار گرفته و علت هر یک از آنها توضیح داده شده است و برای دفع یا رفع آن‌ها راهکارهایی پیشنهاد شده است.»
در این کتاب ۲۰ مشکل اشاره‌شده در ۲۰ فصل معرفی می‌شود که به ترتیب در فصل اول، بی‌سوادی مالی؛ فصل دوم، بی‌مسئولیتی در برابر مسائل مالی؛ فصل سوم، حس استحقاق مادی؛ فصل چهارم، اعتیاد به بدهی و خرج کردن؛ فصل پنجم، درک صحیح روانشناسی مالی؛ فصل ششم، کار گروهی زوج‌ها؛ فصل هفتم، نگهداری سوابق و بازنگری جزئیات آن‌ها؛ فصل هشتم، مراجعه به مشاوران مالی بی‌صلاحیت؛ فصل نهم، پس‌انداز به‌جای سرمایه‌گذاری؛ فصل دهم، تنوع در سرمایه‌گذاری‌ها؛ فصل یازدهم، درک نادرست آثار تورم؛ فصل دوازدهم، بهره‌برداری ناموفق از قوانین مالیاتی؛ فصل سیزدهم، خریدن خانه اضافه؛ فصل چهاردهم، اندوخته یک‌عمر به‌پای خرید خودرو؛ فصل پانزدهم، پوشش بیمه‌ای نامناسب و بسیار پرهزینه؛ فصل شانزدهم، تخطی از محدودیت‌های اعمال‌شده شرکت بیمه سپرده فدرال؛ فصل هفدهم، برنامه‌ریزی به‌موقع برای دانشگاه؛ فصل هجدهم، برنامه‌ریزی برای اموال پس از فوت؛ فصل نوزدهم، کاهش فعالیت‌ها در دوران بازنشستگی و فصل بیستم، ناآگاهی از ماهیت واقعی ثروت، موردبررسی قرار می‌گیرد.

 

نویسندگان:
لوئیز اسکاتیگنا، مارک استیسیل
مترجم: بهروز خدارحمی
نوبت چاپ: اول، سال ۱۳۹۸
تعداد صفحات: ۲۰۰
قیمت: ۳۵۰,۰۰۰ ریال
ناشر: انتشارات بورس

 

 

 

 

نظر(1)

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *