خانه رویدادهای خبری داخلی میزبانی بورس تهران از یک عرضه اولیه در هر هفته
میزبانی بورس تهران از یک عرضه اولیه در هر هفته

میزبانی بورس تهران از یک عرضه اولیه در هر هفته


مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران خبر داد
میزبانی بورس تهران از یک عرضه اولیه در هر هفته

۱۴ مرداد

مدیرعامل شرکت بورس تهران با اعلام رویه جدید و موقتی معاملات سهام گفت: نه‌تنها امکان پذیرش ۵۰ شرکت جدید در سال جاری وجود دارد بلکه بورس هر هفته میزبان یک عرضه اولیه خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی صحرائی درباره برنامه‌های بورس تهران برای جلوگیری از تکرار اختلال در سامانه معاملات و عادی شدن روند دادوستد سهام شرکت‌ها گفت: یکی از اقداماتی که با همکاری مدیریت فناوری بورس تهران عملی خواهد شد بکارگیری دو سامانه معاملاتی است که مانند جداسازی سامانه‌های بورس و فرابورس اجرایی شد.
این مقام مسئول در برابر این سؤال که آیا وعده وزیر اقتصاد مبنی بر پذیرش و عرضه اولیه ۵۰ شرکت جدید در بورس طی سال جاری، محقق خواهد شد یا خیر به بورس پرس توضیح داد: بله. در حوزه پذیرش شرکت‌ها که به بورس و فرابورس محول شده و هر هفته یک تا دو جلسه هم برگزار می‌شود، فرایندها بر پایه فناوری اطلاعات بوده تا زمان کمتری برای بررسی مستندات و طی مراحل قانونی صرف شود.
صحرائی ادامه داد: از سوی دیگر، راه‌اندازی پنجره واحد اتاق ایران، بازار سرمایه، جامعه حسابداران رسمی منجر به تسریع در انجام امور اداری شده است؛ بنابراین در صورت ارائه صورت‌های مالی سودآور و شفاف، امیدنامه کامل و تائید حسابرس، امکان پذیرش شرکت‌ها حتی در یک جلسه هیئت پذیرش وجود دارد. در این میان نکته مهم، سودآور بودن شرکت‌ها و احراز شفافیت کامل و رعایت حقوق سهامداران است که بورس تهران نمی‌تواند از این موارد چشم‌پوشی کند.
وی تأکید کرد: با این اوصاف نه‌تنها امکان پذیرش ۵۰ شرکت جدید در سال جاری وجود دارد بلکه بورس تهران در نظر دارد هر هفته میزبان یک عرضه اولیه باشد. مگر اینکه شرکت‌ها آمادگی نداشته باشند.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *