خانه رویدادهای خبری داخلی ۲۴ هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه تزریق می‌شود
۲۴ هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه تزریق می‌شود
0

۲۴ هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه تزریق می‌شود


رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد

۲۴ هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه تزریق می‌شود

۲۳ فروردین

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس اوراق بهادار تهران، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بازار سرمایه به‌عنوان کانال اصلی برای تأمین سرمایه‌گذاری و تولید در کشور مطرح است، ابراز داشت: هم‌اکنون بیش از ۵۷ میلیون نفر در بازار سرمایه حضور دارند، از همین رو حرکت این بازار برای آن‌ها مهم بوده و بازار سرمایه به امری ملی تبدیل شده است.
دکتر محمدعلی دهقان دهنوی تصریح کرد: در کنار آن باید توجه داشت که این حرف به معنی نادیده گرفتن روند فعلی بازار نیست. امید می‌رود با برنامه‌ریزی‌ها و اهمیت یافتن بازار، در افق زمانی بلندمدت بازار بازدهی بهتری داشته باشد.
وی با تأکید بر اینکه بازار از درون خود توان ارتقا و توسعه دارد، ادامه داد: صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سال گذشته ۲۰۴ هزار میلیارد تومان نقدینگی جذب کرده‌اند. از همین رو می‌توان گفت بانک و بازار سرمایه در کنار هم کار می‌کنند و نقشی متقابل در رشد اقتصاد دارند. دکتر دهقان دهنوی با تأکید بر نقش مهم شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ‌ها بر روند بازار سرمایه، ابراز داشت: توسعه فعالیت‌های این شرکت‌ها، عامل اصلی رشد اقتصادی کشور است. وی ادامه داد: یکی از موانع توسعه این شرکت‌ها موضوع تأمین مالی بانکی است، درحالی‌که در این رابطه بازار سرمایه امکانات خوبی دارد. بازار بدهی در سال ۱۳۹۰، حدود ۷۰۰ میلیارد تومان بوده، اما در سال ۱۳۹۹ حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر شده که نشان از رشد ۳۰۰ درصدی این بازار دارد. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ‌ها دعوت کرد تا وارد فرایند انتشار اوراق شوند و تأکید کرد: سازمان بورس در نظر دارد فرایندها را تسهیل کرده و زمان صدور مجوزهای لازم را کوتاه کند.
در این دیدار مدیران هلدینگ‌های بزرگ کشور ضمن اشاره به تدوین برنامه‌های جدید با هدف ورود نقدینگی، بهبود فرآیند نقدشوندگی و تعادل بازار سرمایه، دغدغه‌ها و مشکلات خود را بیان کردند.
دکتر دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز بر اساس مباحث مطرح‌شده به تمامی مجموعه‌های نهاد ناظر بازار سرمایه مأموریت داد تا طی ۴۸ ساعت بعد، موانع پیش روی هلدینگ‌ها رفع و فرآیندهای ورود نقدینگی به بازار سرمایه تسهیل شود. در پایان مقرر شد شرکت‌های هلدینگ به‌منظور تقویت بازار، طی ۴۸ ساعت بعد حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان به بازار تزریق کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *