خانه اخبار ویژه بهترین فرصت برای تعمیق بازار سرمایه و ارتقای جایگاه این بازار در اقتصاد ملی
بهترین فرصت برای تعمیق بازار سرمایه و ارتقای جایگاه این بازار در اقتصاد ملی
0

بهترین فرصت برای تعمیق بازار سرمایه و ارتقای جایگاه این بازار در اقتصاد ملی


رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان کرد
بهترین فرصت برای تعمیق بازار سرمایه و ارتقای جایگاه این بازار در اقتصاد ملی

۷ اردیبهشت

افرادی که به بازار سرمایه ورود می‌کنند به‌ویژه تازه‌واردها از شرکت‌های مشاوره، سبدگردان سهام و ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری در خریدوفروش استفاده کنند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، دکتر حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اگرچه آمدن به بازار سرمایه کار پسندیده‌ای است، اما تقاضای من از مردم این است که از خریدوفروش مستقیم در بورس پرهیز کنند و دراین‌باره از افراد مجوزدار و شناسنامه‌دار مشاوره بگیرند البته سرمایه‌گذار مسئول تصمیمات خود است؛ بنابراین سرمایه‌گذار باید دقت کند و با قبول مسئولیت اقدام به سرمایه‌گذاری کند.
وی بابیان اینکه اندازه بازار سرمایه در مقایسه با گذشته بسیار متفاوت شده است گفت: شستا حدود ۶۵ هزار میلیارد تومان همان روز اول ورود به بورس قیمت خورد و ۱۰ درصد سهام را عرضه کرد که به‌سرعت این سهام توسط بازار جذب شد و حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر شرکت کردند و خرید انجام دادند. این آمار نشان می‌دهد ظرفیت بازار بزرگ شده و موجب شده توجه مردم به بازار سرمایه جلب شود. ازآنجاکه در بخش‌های دیگر مانند ارز، سکه و مسکن فرصتی وجود ندارد به سمت بازار سرمایه می‌آیند.
دکتر قالیباف اصل بابیان اینکه اکنون بهترین فرصت برای تعمیق بازار سرمایه و ارتقای جایگاه این بازار در اقتصاد ملی است افزود: اکنون فرصتی مناسب نیز برای تأمین مالی بنگاه‌های بخش خصوصی است بنابراین هلدینگ‌های بزرگ که سهام آن‌ها در بورس است بیایند از این فرصت برای تأمین مالی استفاده کنند و اگر طرحی دارند که در گذشته نمی‌توانستند تأمین مالی کنند اکنون به‌راحتی می‌توانند از بازار سرمایه تأمین مالی کنند ضمن اینکه از طریق اوراق بدهی و اوراق مشارکت باقابلیت تبدیل به سهام نیز می‌توانند تأمین مالی کنند.
وی افزود: بازار سرمایه مانند بازارهای دیگر نیست در این بازار، سهام روی تابلو خریدوفروش می‌شود قیمت‌ها ثابت نیست امکان دارد برای سهمی تقاضا وجود داشته باشد و آن میزان عرضه جواب ندهد بنابراین قیمت افزایش می‌یابد، اما اگر شرکت‌های جدید به بورس بیایند و در بورس عرضه‌های جدید انجام شود باعث خواهد شد نقدینگی که به‌ناچار به سمت شرکتی با سهام گران رفته بود به سمت عرضه‌های جدید بیاید همچنان که در چند روز گذشته شاهد بودیم.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *