خانه الفبای بورس بورسینما نگاهی به فیلم های سینمایی دنیا با موضوع بازار سرمایه
نگاهی به فیلم های سینمایی دنیا با موضوع بازار سرمایه
0

نگاهی به فیلم های سینمایی دنیا با موضوع بازار سرمایه


امروزه کمتر کسی است که نام “وارن بافت” را نشنیده باشد، کتاب‌هایش، استراتژی‌های سرمایه‌گذاری‌اش و راهنمایی‌های مالی و تجاری‌اش. اگر شما هم علاقمند به دنیای سرمایه‌گذاری و مطالعه مطالب در این حوزه هستید حتما بارها و بارها نام این ابرثروتمند افسانه‌ای را دیده و شنیده‌اید و شاید ته دلتان آرزو کرده‌اید کاش می‌توانستید همانند این مرد بزرگ عمل کنید. چیزی که وارن بافت را به اینجا رسانده هوش سرشار او در سرمایه‌گذاری است، پس اگر می‌خواهید با سایر ابعاد زندگی موفق‌ترین سرمایه‌گذار قرن آشنا شده و الگو بگیرید مستند “چگونه وارن بافت شویم” را از دست ندهید.

بافت به‌عنوان یکی از تأثیرگذاران افراد در دنیای سرمایه‌گذاری و کسی که از کودکی به جای بازی با همسن‌وسالانش مشغول کسب درآمد از جعبه‌های کوکاکولا بود، می‌تواند مفاهیم پیچیده‌ی اقتصادی را به زبانی بسیار ساده و قابل فهم برایتان بازگو کند. نکته‌ی شگفت‌انگیز زندگی این سرمایه‌دار معروف جهان که هر روز نوشته‌هایش در تمام روزنامه ها و مجلات دنیا چاپ و هر سال نامش در میان ثروتمندترین افراد رده‌بندی می‌شود، شخصیت متواضع و شیوه‌ی زندگی اخلاقی اوست و هنوز هم در خانه‌ای زندگی می‌کند که در دهه‌ی ۱۹۶۰ میلادی در اوماها خریداری کرد.

سرمایه‌گذاران هوشمند از تماشای این مستند چه می‌آموزند؟

این مستند به زیبایی سیر زندگی و دلایل موفقیت این فرد کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌گذار و نیکوکار آمریکایی را نشان می‌دهد. او از سن یازده سالگی با خرید سهام کار خود را آغاز کرد و توانست کمی بعد با فروش آن سهام ۳۸دلار سود کند. حالا صاحب پنجمین شرکت دولتی دنیا است که ازاین راه ثروتی چند میلیارد دلاری بدست آورده است. او هر روز صبح به اداره می‌رود تا مدیریت برکشایر هاتاوی، پنجمین شرکت بزرگ دولتی در جهان را عهده‌دار باشد. فلسفه‌ی زندگی این دانای مالی، تحقق زندگی کردن بواسطه قوانین زندگی مختص خودش و دانش رهبری اوست. بافت یک تحول‌گرا و رویاپرداز واقعی است. رویکرد سرمایه‌گذاری او نیز به گونه‌ای است که گاهی اوقات سال‌ها طول می کشد تا بازدهی داشته باشد اما شعار موفقیت او این است که روزی یک بازدهی معینی بعد از یک سرمایه گذاری بزرگ به‌دست خواهد آورد. پس با نگاه از زاویه‌ای دیگر به مهارت بی‌نظیر بافت در ثروت‌سازی، پیشرفت کنید و شگفت‌زده شوید.

 

 

کارگردان: پیتر دابلیو کنهارد

نویسندگان: کریس چوانگ

تاریخ انتشار: ۳۰ ژانویه ۲۰۱۷

بازیگران: سوزان بافت، وارن بافت، بیل گیتس

مدت زمان: ۹۰ دقیقه

کشور: ایالات متحده امریکا

 زبان: انگلیسی

 

۱۰/ ۷٫۶ IMDB
۱۰۰/ ۸۱ نمره منتقدین

 

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *